تبلیغات

نظافت و دردهای عضلانی

۰

نظافت و دردهای عضلانی

 درد ماهیچه،  از علائم بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات است. شایع‌ترین عامل آن کار کشیدن زیاد از عضلات بدن در هنگام نظافت منزل، نظافت راه پله و یا محل کار و یا کشیدگی گروهی از ماهیچه‌ها می باشد.که تقریبا هر کسی آن را تجربه کرده است.

 

ره پاکان

 

نظافت و درد های عضلانی

 بسیاری از کارها و ورزش ها اگر درست و صحیح انجام نشوند باعث آسیب ها و مشکلات بسیاری می شوند که بعضی از این آسیب ها جبران ناپذیرند و هیچ راه درمانی ندارند،می خواهیم شمارا با مهمترین این آسیب ها آشنا سازیم.

درد ماهیچه،  از علائم بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات است. شایع‌ترین عامل آن کار کشیدن زیاد از عضلات بدن در هنگام نظافت منزل، نظافت راه پله، نظافت محل کار و یا کشیدگی گروهی از ماهیچه‌ها می باشد که تقریبا هر کسی آن را تجربه کرده است. ممکن است خفیف یا بسیار شدید و غیر قابل تحمل معمولا در عرض چند روز خوب میشود ولی گاهی اوقات ممکن است ماه ها به طول انجامد و در هر جایی از بدن از گردن تا کمر، ران، ساق بازو و یا حتی دست دیده میشود.

درد عضلات در غالب اوقات به علت استفاده بیش از حد از آن در حین کار یا ورزش و یا بدنبال ضربه به عضله و یا کشیدگی آن بوجود میاید. این درد ممکن است در حین فعالیتی که آن را بوجود آورده شروع شود و یا بعد از مدتی پدید آید.درد عضلانی که با تاخیر شروع میشود  همان است که روز بعد از یک فعالیت سنگین بدنی شما را با درد شدیدی از خواب بیدار میکند. شروع این درد 48-24 ساعت بعد از انجام فعالیت بدنی است.

وقتی شما فعالیت بدنی را انجام میدهید که فشاری بیش از حد به عضلات شما وارد میکند و عضلات شما آنقدر قوی نیستند که تحمل فشار وارده را بکنند فیبرهای عضلانی آن کشیده شده و پارگی های میکروسکوپی در آن ایجاد میشود. این آسیب ها موجب میشوند تا یکی دو روز بعد از فعالیت ذکر شده به علت التهاب و آزاد شدن مواد شیمیایی مولد درد در محل، فرد دچار درد عضلانی شود.

راه پیشگیری از این وضعیت رعایت دو نکته اساسی است. اول اینکه قبل از شروع هر فعالیت ورزشی و یا فعالیت سنگین بدنی باید نرمش های کششی را به اندازه کافی انجام داد تا فیبرهای عضلات و تاندون ها و رباط های اطراف مفصل بلندتر شده و قابلیت انعطاف بیشتری پیدا کنند و دوم اینکه شدت و مدت هر فعالیت ورزشی جدید را باید به تدریج افزایش داد تا بدن فرصت کافی را برای تطبیق دادن خود به آن داشته باشد.

ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط Rahpakan در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

پزشکی نظافت و پوست

۰

رابطه پزشکی نظافت با پوست

بسیاری از افراد جامعه بخصوص خانم ها ، پوستی بسیار حساس دارند و در مواقعی که از مواد شوینده استفاده می نمایند ، آسیب های زیادی می بینند ، که در صورت شناخت " پزشکی نظافت " از این آسیب ها در امان می مانند.

 

ره پاکان

 

 

 پزشکی نظافت و پوست

بسیاری از افراد جامعه بخصوص بانوان ، دارای پوستی بسیار حساس می باشند ، مواقعی که نظافت منزل ، نظافت راه پله ، و محل کار را انجام می دهند به دلیل اینکه از مواد شوینده شیمیایی استفاده می کنند ، دچار آسیب های شدید پوستی میگردند.

می خواهیم موارد و موضوعاتی را با شما بازگو کنیم که تاکنون کمتر به آنها توجه نموده اید و عمل نموده اید. این موضوع را هیچوقت فراموش نکنید که پیشگیری بهتر از درمان است.

تاثیر شوینده ها روی پوست

مواد شوینده شیمیایی به علت بخارهایی که از خود متصاعد می کنند می توانند  گوش و حلق و بینی افراد را درگیر کنند و باعث التهاب مخاط و یا سوختگی های شدید گردند.

همچنین مواد شوینده به دلیل اینکه باید بسیاری از مواد موجود در آلاینده ها را پاک کنند ، لازم است اسیدیته بالا داشته و قلیایی باشند ، که این موضوع بسیار برای پوست ضرر خواهد داشت.

 چه بیماری هایی پوست را تهدید می کند؟

حدودا 24 نوع بیماری پوستی وجود دارد ، که یکی از آنها اگزمای پوستی (حساسیت پوستی) می باشد که با فردی که تصمیم به استفاده از مواد شوینده شیمیایی در نظافت منزل و بخصصوص شست وشوی ظرف و سرویس بهداشتی و حمام را میگیرد رابطه مستقیم دارد.

ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط Rahpakan در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: نظافت منزل، نظافت راه پله، شرکت خدماتی، شرکت نظافتی، نظافت منزل شرق تهران، نظافت منزل شمال تهران، نظافت غرب تهران

نظافت و مشکلات تنفسی

۰

نظافت و مشکلات تنفسی (بیماری های ریوی)

در هنگام نظافت منزل، به علت بلند شدن گرد وغبار در هوا و همچنین بخارهای سمی ناشی از مواد شوینده ، مشکلات تنفسی افراد را تهدید و بیمار می کند.

 

ره پاکان

 

 نظافت و مشکلات تنفسی

برای بسیاری از ما پیش آمده است که در هنگام استفاده از مواد شوینده بخصوص مواد شوینده اسیدی و قلیایی در زمان نظافت منزل ، نظافت راه پله ، و محل کار با سوزش چشم و بینی ، خارش ته حلق و گلو و صرفه های شدید مواجه شده باشیم. همچنین بسیاری از افراد در هنگام شست وشوی سرویس بهداشتی و حمام ،  بخصوص موادشویی ظروف ، از مواد شوینده اسیدی و قلیایی در فضای بسته و بدون ماسک های فیلتردار استفاده می نمایند ، این عمل بشدت اشتباه ، ضرر و خطر این مواد را برای تنفس صد چندان می نماید.

بیماری های تنفسی

مهم ترین بیماری که در رابطه مستقیم نظافت منزل شرق تهران و نظافت راه پله و محل کار تنفس افراد را بشدت تهدید می نماید، بیماری های ریوی می باشد.

ریه ها مهمترین قسمت دستگاه تنفسی هستند که در عمل تبادل گازهای تنفس ، جهت تامین اکسیژن بافت های مختلف بدن و دفع دی اکسید کربن نقش دارند.

بیماری های انسداد ریوی ، محدود کننده ریوی و عروقی ریوی از انواع بیماری های ریوی می باشند.

هرسال بسیاری از افراد جامعه دچار بیماری های ریوی می گردند که باعث کاهش سطح عملکرد فرد در فعالیت های روزمره ای چون نظافت منزل شمال تهران ، نظافت راه پله و محل کار می گردد.

بیماری های ریوی یکی از عوامل مهم مرگ و میر افراد در سراسر جهان می باشد.

ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط Rahpakan در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: نظافت منزل، نظافت راه پله، شرکت خدماتی، شرکت نظافتی، نظافت منزل شرق تهران، نظافت منزل شمال تهران، نظافت غرب تهران

حفظ جوانی با نظافت

۰

حفظ جوانی با نظافت

بدن انسان به علت انجام فعالیت های سنگین مانند: نظافت منزل ، نظافت راه پله و محل کار  ، اکسیژن بیشتری مصرف می نماید و این موضوع باعث کاهش عمر انسان و ایجاد بیماری های گوناگون می گردند.

 

ره پاکان

 

حفظ جوانی و سلامت با نظافت

بدن انسان به علت انجام فعالیت های سنگین مانند: نظافت منزل ، نظافت راه پله و نظافت محل کار ، اکسیژن بیشتری مصرف می نماید و این موضوع باعث کاهش عمر انسان و ایجاد بیماری های گوناگون می گردند.

همچنین عواملی چون استرس، فشارهای عصبی، استشمام مواد شوینده شیمیایی و گرد وغبار ایجاد شده در هنگام نظافت و عوامل دیگر  بدن انسان را در معرض بیماری های متعددی قرار می دهند که ممکن است حتی جان ما را در معرض خطر قرار دهد.

بنابراین افراد جامعه ، چه جوان باشند چه پیر، چه مرد باشند چه زن، چه شاغل باشند چه خانه دار، می بایست شرایطی مناسب برای بالا بردن سلامت و کیفیت طول عمر خود و خانواده خود ایجاد نمایند.

یکی از راه های ایجاد شرایط مناسب برای سلامت خانواده ها و افراد جامعه ، استفاده از شرکت های خدماتی معتبر و باسابقه و متخصص می باشد که بتواند بسیاری از کارهای سنگین مورد نیاز افراد را انجام دهد.

در قرن بیست ویکم به علت صنعتی شدن بسیاری از کشورها ، خانم ها در کنار آقایان مشغول به فعالیت در بیرون از منزل می باشند، این امر باعث آمدن فشارهای فراوان به بانوان در انجام کارهای شان در منزل گردیده است.

استفاده از نیروهای خدماتی شرکت های نظافتی راهی عالی برای کاهش فشار واسترس دربانوان شاغل می باشد.

درصد بالایی از بانوان دارای فرزند یا فرزندان کوچکی می باشند ، که رسیدگی به آنها به تنهایی ، تمام وقت مادران را می گیرد و دیگر فرصتی برای نظافت منزل یا نظافت راه پله نمی ماند.

همچنین درصد قابل توجهی از جامعه مادران میانسال یا سالخورده می باشد ، که انجام نظافت منزل شمال تهران بخصوص نظافت منزل امری سخت و مشکل و در مواردی منع گردیده توسط پزشکان محترم برای این گروه از افراد جامعه می باشد.

ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط Rahpakan در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: نظافت منزل، نظافت راه پله، شرکت خدماتی، شرکت نظافتی، نظافت منزل شرق تهران، نظافت منزل شمال تهران، نظافت غرب تهران

موادشناسی در نظافت

۰

شناخت مواد شوینده صنعتی و غیرصنعتی

در هر فعالیتی، بخصوص در کار نظافت می بایست بیاموزیم که از چه مواد شوینده ای و به چه میزانی استفاده می گردد. به این علم مهارت نظافت می گویند.

در مباحث مهارت نظافت می آموزیم که چه موادی را چه وقت و چه قدر و چگونه و برای چه موردی استفاده می نمائیم.

 

ره پاکان

 

 

موادشناسی در نظافت

در هر فعالیتی، بخصوص در کار نظافت می بایست بیاموزیم که از چه مواد شوینده ای و به چه میزانی استفاده می گردد. به این علم مهارت نظافت می گویند.

در مباحث مهارت نظافت می آموزیم که چه موادی را چه وقت و چه قدر و چگونه و برای چه موردی استفاده می نمائیم.

در صورت عدم شناخت مواد شوینده باعث حیف کردن و هدر دادن مواد و در مواقعی باعث خرابی سطوح نظافت شده می گردیم.

 ویژگی های ماده شوینده مناسب

 یک ماده شوینده مناسب صرف نظر از نوع آن، دارای برخی مشخصه های متمایزکننده می باشد، مهم ترین این مشخصات عبارتند از:

– توانایی بالا در حذف سختی آب

– کاملا حلال در آب

– غیر خورنده بودن

– غیرسمی بودن و سازگاری با محیط زیست

– مقرون به صرفه بودن به لحاظ اقتصادی

– قابلیت ترکنندگی و نفوذ کنندگی بالا

– قابلیت چربی زدایی

– قابلیت حل کنندگی آلودگی

– قابلیت آب کشی مناسب

ادامه مطلب

– قابلیت حذف زنگ و پوسته

+ نوشته شده توسط Rahpakan در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه

چگونگی نظافت وسایل برقی

۰

چگونگی نظافت وسایل برقی

بسیاری از فعالیت های روزمره ما شهرنشین ها نظافت منزل با وسایل برقی انجام می شوند و نظافت این وسایل خود امری پیچیده و مهم می باشد.

در این مقاله می خواهیم شمارا با روش های نظافت منزل شرق تهران وسایل برقی مکان های مختلف آشنا سازیم.

 

ره پاکان

 

بسیاری از افراد در هنگام نظافت به علت ناآشنایی با اصول نظافت وسایل برقی ، باعث خرابی و صدمه زدن به وسایل برقی شده ایم . با مطالعه اصول نظافت شرکت نظافتی ره پاکان باآموختن روش نظافت وسایل برقی می توانیم طول عمر وسایل را بالا ببریم و از صرف هزینه های بالا جهت تعمیر یا خرید مجدد این وسایل جلوگیری نمائیم.

 

نظافت وسایل برقی

امروزه به علت تغییر شکل شهرها و تغییر شکل مشاغل، سبک زندگی اکثر مردم از سنتی به صنعتی تبدیل گردیده است.به همین دلیل وسایل برقی  منازل ،ادارات ، واحدهای تجاری ، کیلینیک های درمانی ، مراکز ورزشی و تفریحی و رستوران ها وفست فودها نیز تا حد زیادی تغییر کرده است.

بسیاری از فعالیت های روزمره ما شهرنشین ها  نظافت منزل با وسایل برقی انجام می شوند و نظافت این وسایل خود امری پیچیده و مهم می باشد.

بسیار پیش آمده است که در هنگام نظافت منزل یا نظافت راه پله

ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط Rahpakan در ، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه

شناخت ابزار نظافتی صنعتی و غیر صنعتی

۰

هر شغل و پیشه ای برای اینکه  روان تر ، سریع تر ، با کیفیت تر و با صرف انرژی کمتر، کار خود را انجام دهد، نیاز به ابزار کاربردی و تخصصی خواهد داشت.

ابزاری که در صورت شناخت آنها که برای چه کاری می باشند(نظافت منزل ، نظافت ادارات ، نظافت کنتراتی) و چگونه می توان از آن استفاده نمود، برای انجام کار ، بسیار مفید و الزامی می باشند.

ره پاکان

 

ابزار شناسی در نظافت

هر شغل و پیشه ای، بخصوص نظافت منزل و نظافت راه پله برای اینکه  روان تر ، سریع تر ، با کیفیت تر و با صرف انرژی کمتر، کار خود را انجام دهد، نیاز به ابزار کاربردی و تخصصی خواهد داشت.

ابزاری که در صورت شناخت آنها که برای  چه کاری می باشند(  نظافت منزل و نظافت راه پله ...)چگونه می توان از آن استفاده نمود، برای انجام کار ، بسیار مفید و الزامی می باشند.

ابزار شناسی در مهارت نظافت منزل غرب تهران و همچنین نظافت منزل شرق تهران و نظافت منزل شمال تهران   به دو دسته " ابزار صنعتی " و " ابزار غیر صنعتی " تقسیم می گردد.

ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط Rahpakan در ، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: نظافت منزل، نظافت راه پله، شرکت خدماتی، شرکت نظافتی
نوشته‌های اخیر